Cyfrowa kolekcja polskiego designu sprzed lat

Kategoria: Design, Dodano: 2015-05-19 08:02   Bookmark and Share

Projekt Wystawka to odkrywanie na nowo polskiego projektowania z lat 60. i 70. XX wieku. Wysoki Połysk i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają do dzielenia się przykładami polskiego wzornictwa. Do projektu może włączyć się każdy, kto prześle zdjęcia swoich eksponatów - mebli, wydawnictw, bibelotów.

Inicjatorką projektu jest Emilia Obrzut (Wysoki Połysk), przy współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej. Strona stanowi kopalnię wiedzy o polskim designie, którym można się zachwycać i który należy promować.

- Wystawka powstała po to, aby pokazać niezwykłość codziennych i niecodziennych przedmiotów, które znajdują się w naszych domach. To niesamowite, że mają tak piękną formę mimo wielu obostrzeń, którym musiały kiedyś sprostać (małe gabaryty, wielofunkcyjność czy koszty produkcji). Czasami doceniane, czasami ukryte, zasługują na pokazywanie się szerokiej publiczności. Emilia Obrzut.

W budowaniu cyfrowej kolekcji może uczestniczyć każdy. Ulubiona bajka z dzieciństwa? Komoda z politurą? Meblościanka cioci? A może upolowana na pchlim targu filiżanka? Zrób zdjęcie i pochwal się swoim skarbem! Być może kiedyś powstanie zbiór, który nie zmieściłby się w żadnym muzeum.


Projekt logo Wystawka: Grupa Projektor

Projekt strony wystawka.stgu.pl: Obszar Roboczy / Paweł Dziurzyński1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry