Nowa kolekcja MALAFOR

Kategoria: Design, Dodano: 2015-05-18 13:42   Bookmark and Share

Studio MALAFOR w Mediolanie w ramach festiwalu Ventura Lambrate, przedstawiło 3 premierowe kolekcje mebli. W serii SŁOIKI znajdują się: stołek i stolik. Jasny blat, wykonany z drewna dębowego, posiada wygodną rączkę do otwierania. Cieniowanie Słoików od dołu intensywnymi kolorami odbywa się ręcznie, dzięki czemu każdy obiekt staje się niepowtarzalny. Blat przytwierdzony został linką gumową, co nasuwa skojarzenie ze szklanym, tradycyjnym naczyniem na przetwory. „Słoiki“ otwierają się i są puste w środku, dzięki czemu możemy łatwo przechowywać w nich drobne obiekty. Seria jest kontynuacją Pieńków - bestselerowego produktu studia.

AIR to udoskonalona kontynuacja mebli dmuchanych. Tym razem, poduchy dmuchane leżą na stelażach z drewna dębowego o prostej, wręcz ascetycznej formie, podporządkowanej konstrukcji i funkcji. Poduchy dmuchane ukryte są w różnokolorowych pokrowcach - od stonowanych szarości do ostrzejszej żółci, czy pomarańczu – szytych z bardzo trwałego materiału, odpornego na przebicia, łatwego w pielęgnacji i trudnopalnego. Kolekcja AIR składa się z fotela i stołków w trzech odsłonach: VERTICAL, ZIP oraz BACK. Fotel z najnowszej kolekcji to znana już wcześniej forma fotela na stelażu z rurek.

Hansenowski Stół. Inspirowany projektem Oskara Hansena, pokazuje upływ czasu i starzenie się materiału. Prosty układ wymiennych desek blatu, dzięki magnesom umożliwia bezkonfliktowe łączenia, zabawę w dobieranie gatunków materiału, różnorodne faktury. Spłowiałe, siedemnastoletnie drewno pięknie kontrastuje z nowymi dębowymi deskami. Możliwe do przesuwania i podmiany deski blatu mają obie strony różne - jedna jest gładka, wyczyszczona, druga surowa, szara, naturalna, pochodząca z drewna leżącego na zewnątrz ponad 10 lat. Blat stołu można komponować z desek różnych gatunków drewna.

MALAFOR to studio i marka stworzona przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Jako studio projektują dla firm zewnętrznych obiekty typowo przemysłowe, a dla własnej marki głównie meble i inne produkty użytkowe. Pomimo, że funkcjonalność jest dla nich najistotniejszym czynnikiem, to koncepcję i ideę stawiają na równi z funkcją.MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,
MALAFOR,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry