Paweł Grobelny pokaże prace w Nowym Jorku

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-05-12 15:37   Bookmark and Share

Podczas najważniejszego festiwalu designu w Nowym Jorku swoje prace zaprezentuje również polski projektant. Paweł Grobelny znalazł się wśród 25 finalistów programu Launch Pad. Festiwal potrwa od 15 do 18 maja i jest częścią nowojorskiej platformy NYCxDESIGN, skupiającej liczne wydarzenia poświęcone projektowaniu, odbywające się w Nowym Jorku.

Paweł Grobelny na nowojorskiej wystawie zaprezentuje dwie serie swoich prac – „Sur le fil” oraz „IN-Quarto”. Pierwsza z nich została zrealizowana w ramach wystawy „Na Styku” w ramach Gdynia Design Days w 2013 roku, a następnie zaprezentowana na Festiwalach w Paryżu i Eindhoven. Z kolei druga seria została pokazana po raz pierwszy podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Biennale Interieur w belgijskim Kortrijk.

Obydwie kolekcje charakteryzują się prostotą i szlachetnymi materiałami dobranymi idealnie do minimalistycznych, niemalże rzeźbiarskich form mebli Pawła Grobelnego. Do wykonania mobilnych elementów mebli w kształcie okręgów wykorzystano orzech amerykański oraz różne rodzaje kamienia i marmuru.

Paweł Grobelny uczestniczył już w wielu festiwalach i targach designu jako projektant i kurator, będzie to jednak jego pierwsza prezentacja podczas festiwalu nowojorskiego. Wcześniej jego prace można było zobaczyć między innymi na Paris Design Week, Vienna Design Week, Tokyo Design Week oraz podczas targów w Mediolanie, Paryżu, Kolonii i Seulu. Grobelny jest także laureatem licznych nagród projektowych, między innymi Prodeco 2006, Prodeco 2008, Tremplins Meuble Paris. Jego prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Designu w Monachium.

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu za granicą, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku w ramach wspierania młodych polskich twórców w USA oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Wanted Design Festival NYC
15-18 maj 2015


1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry