Mediolan 2015. Śląski Klaster Dizajnu

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-03-31 10:19   Bookmark and Share

Mediolańskiej gorączki czas zacząć. Jedną z trzech polskich wystaw, którą mam zamiar zobaczyć w trakcie nadchodzącego Milano Design Week jest propozycja Śląskiego Klastra Dizajnu. Jej koordynatorem jest Zamek Cieszyn, który do współpracy kuratorskiej zaprosił Marcina Mońkę i WZORRO.

Śląski Klaster Dizajnu to instytucja skupiająca innowacyjne firmy, instytuty badawcze, uczelnie i projektantów. Łącznikiem jest design jako narzędzie, które pomaga wyróżnić się na rynku, zrozumieć potrzeby klienta, poprawić zarządzanie czy obniżyć koszty.

Wystawa ma pokazać przede wszystkim, że Śląsk to region, który nie tylko węglem stoi. To kraina różnorodności: społecznej, kulturowej i gospodarczej. Coraz ważniejszą rolę odgrywają w niej nowe technologie i sektor kreatywny. Główna narracja wystawy skupiona będzie wokół tematów produkcyjnych i technologicznych.

Cieszę się, że aktywnej ekipie z Cieszyna udało się zorganizować tak prestiżową ekspozycję dla swoich klastrowiczów. Będzie to jedna z nielicznych wystaw zbiorowych z naszego kraju.WZORRO
WZORRO
BOGDAN KOSAK
PILCH
BRAMBLA
WELLDONE
WELLDONE
WELLDONE
BRUK
Śląski Klaster Dizajnu,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry