Polski design w Rio de Janeiro

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-03-16 22:06   Bookmark and Share

Przed nami kolejna edycja wystawy polskiego designu z serii The Spirit of Poland. Dzięki współpracy z Culture.pl kilkanaście dobrze zaprojektowanych produktów zostanie pokazanych w trakcie miesięcznej wystawy w Rio de Janeiro.

Czwarta już odsłona The Spirit of Poland w Brazylii zorganizowana została we współpracy z Centro Carioca de Design. Otwarcie wystawy zbiegnie się z 5. rocznicą powstania tego prestiżowego centrum. „Zależało nam bardzo, żeby wystawa rozpoczęła się dokładnie tego samego dnia, kiedy 5 lat temu otworzyliśmy podwoje dla publiczności Rio. Design z Polski nie jest tu znany, to temat bardzo świeży i przez to ciekawy. Jestem pewna, że znajdzie spore zainteresowanie u naszych odbiorców” – powiedziała Paula de Oliveira Camargo, Dyrektorka Centro Carioca de Design.

W ramach wystawy The Spirit of Poland, organizatorzy przewidują towarzyszące jej wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty praktyczne, które skierowane są zarówno dla lokalnego środowiska artystyczno-projektowego, studentów z miejscowych szkół, uniwersytetów, jak i dla szerszej publiczności oraz turystów.

Organizatorzy: The Spirit of Poland, Culture.pl
Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl. Partnerem wystawy jest Ambasada Rzeczypospolitej w Brasilii.


The Spirit of Poland, Brazylia, Polski design,
Zdjęcie: Dorota Brauntsch-Noga
Na wystawie między innymi projekt Agnieszki Bar.
Kafti
Vzór
The Spirit of Poland, Brazylia, Polski design,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry