Koniec z kablami. Meble IKEA załadują telefon

Kategoria: Design, Dodano: 2015-03-02 10:28   Bookmark and Share

Pisząc ten post, przesuwam kabel komputera, ładowarki telefonu oraz aparatu fotograficznego jednocześnie. Sprzęty rzekomo bezprzewodowe stały się prawdziwym utrapieniem. Przecież im więcej „smart” produktów leży na naszym biurku, tym więcej kabli ciągnie się za nimi.

Z pomocą przychodzi marka IKEA, która kolejny raz ułatwia nam życie. Szwedzki producent proponuje meble zintegrowane z technologią bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz bezprzewodowe ładowarki. Smartfon czy laptop będzie można naładować na stoliku, lampie czy innym meblu z IKEA bez konieczności podłączania tradycyjnej ładowarki. W Polsce nowe produkty będą dostępne 
w sprzedaży od kwietnia 2015 roku.

Wśród nowości znajdziemy stoliki, lampy na biurko i lampę podłogową zintegrowane z ładowarkami bezprzewodowymi oraz podstawki, na których można ładować jeden lub kilka smartfonów jednocześnie. Znalazła się również ładowarka bezprzewodowa, którą można wbudować w dowolny mebel, w zależności od potrzeb.

Ładowarki IKEA działają w oparciu o technologię Qi, dlatego są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami z tym oprogramowaniem. Telefony, które go nie mają, można ładować wykorzystując specjalne obudowy, również dostępne w IKEA.

1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry