Wielki sukces sprytnego mebla

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2009-11-07 14:45   Bookmark and Share

Stanowisko pracy L.O.F.T stworzone przez Maćka Wojcickiego, zaledwie przed chwilą wróciło z London Design Festival, a już odnosi wielkie sukcesy. Li Edelkoort, była przewodnicząca Design Academy Eindhoven i Dyrektorka Artystyczna Designhuis zaproponowała aby projekt polaka, wraz z innymi pracami tegorocznych absolwentów 30 europejskich szkół, wziął udział w holenderskim Talent 2009 Show. Celem międzynarodowej wystawy, trwającej do 30 listopada jest próba zdefiniowania obecnego poziomu edukacji w dziedzinie designu. Projekt Maćka Wojcickiego został również zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu „Helen Hamlyn Award” promującego "dizajn dla przyszłych nas" (tzw. inclusive design ).

L.O.F.T jest naprawdę wyjątkowym pomysłem na nowy typ mobilnego mebla, będącego swoistym zasobnikiem elementów funkcjonalnych dla różnych potrzeb zawodowych. Jest to innowacyjne stanowisko pracy o strukturze z drewna bukowego, dostosowywane do charakteru wykonywanej pracy. Idealne biuro lub studio domowe składa się z konstrukcji nośnej oraz akcesoriów mocowanych do niej najprostszymi metodami. Strukturę można złożyć i rozłożyć bez użycia narzędzi, przy udziale minimum jednej osoby. Użytkowanie i dostosowywanie jest intuicyjne dzięki prostym operacjom klinowania, wiązania lub zahaczania elementów. Naturalne walory drewna i minimalne rozwiązanie konstrukcyjne sprawiają, że L.O.F.T ma bardzo domowy i funkcjonalny charakter.

Coraz większe sukcesy Maćka Wojcickiego absolutnie nie dziwią. Zarówno jego edukację jak i projekty charakteryzuje prawdziwie europejski poziom i styl.

Studiował na Akademii Sztuk pięknych w Gdańsku w pracowni profesora Jacka Popka. Jego praca dyplomowa zakwalifikowała się do ścisłego finału w konkursie o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie sztuk projektowych w 2004 roku. W roku 2007 Maciek został przyjęty do prestiżowej Londyńskiej Royal College Of Art, gdzie studiował Projektowanie Produktów na wydziale prowadzonym przez Rona Arada. Stanowisko pracy było jego głównym projektem dyplomowym. Prace Maćka Wojcickiego wystawiane były między innymi na wystawach w Londynie, Mediolanie i Berlinie oraz w magazynach branżowych jak Icon, Wallpaper i On office.

Więcej na temat samego projektu, jego powstawania i genezy znaleźć można na dedykowanym mu specjalnym blogu autora. Bardzo ciekawy pomysł prezentacji procesu powstawania produktu, od inspiracji aż po efekt końcowy.

Gratulujemy!London Design Festival, Maciek Wojcicki,
London Design Festival, Maciek Wojcicki,
London Design Festival, Maciek Wojcicki,
London Design Festival, Maciek Wojcicki,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry