Biennale w Kortrijk. Wystawa Pawła Grobelnego

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-10-27 14:01   Bookmark and Share

Podczas 24. Międzynarodowego Biennale Interieur w belgijskim Kortrijk odbyła się wystawa nowych projektów świetnego polskiego projektanta Pawła Grobelnego. W ramach Ventura Interieur zobaczyliśmy między innymi nowy pomysły poznańskiego designera.

„IN-QUARTO” to stoliki występujące w dwóch wersjach wykończeniowych – z blatem z naturalnego orzecha amerykańskiego lub różnych rodzajów marmuru. Prosta konstrukcja oparta została na aluminiowej tubie i wymiennym blacie. Możemy wymieniać okrągły blat, dostosowując go do własnego pomysłu aranżacji. Na wystawie znalazły się również stoliki Bookmark prezentowane podczas tegorocznego Paris Design Week.

Wystawa w centrum Kortrijk organizowana przez Venturę jest głównym wydarzeniem towarzyszącym targom Interieur. Na wystawie znalazło się kilkudziesięciu projektantów wybranych przez kuratorów wystawy oraz instytucje designu zajmujące się promocją wzornictwa z Belgii, Holandii i Szwecji. Międzynarodowe Biennale Designu w Kortrijk jest jednym z najstarszych cyklicznych wydarzeń poświęconych projektowaniu w Europie i odbywa się w tym roku już po raz dwudziesty czwarty.

Wystawa została zorganizowana dzięki wparciu Instytutu Adama Mickiewicza, Instytutu Polskiego w Brukseli oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Buda Gallery + Buda Fabrik, Kortrijk Center
24. Biennale International Interieur Kortrijk
17 – 26 October 2014
www.interieur.be

1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry