Polski design jedzie do Brazylii

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-10-17 13:58   Bookmark and Share

Mamy okazję kolejny raz wspierać inicjatywę The Spirit of Poland, która tym razem wraz z Culture.pl zabiera polski design do Brasilii. W prestiżowym Muzeum Narodowym, zaprojektowanym przez Oscara Niemeyera, pokazane zostanie 19 polskich marek. Druga już z tegorocznych wystaw rozpocznie się 4 listopada i potrwa do 28 listopada.

Wystawa - zgodnie z dotychczasowym założeniem prezentować będzie produkty polskich marek, przy których tworzeniu znaczącą rolę odegrali projektanci. Kontekstem dla eksponowanych obiektów stanie się historia poszczególnych firm zaprezentowana w ciekawy sposób, zachęcająca odbiorcę do zapoznania się zarówno z produktami, jak i z kulturowym i biznesowym tłem ich powstania. Celem wystawy jest przybliżenie polskiej kultury materialnej, jej historii oraz współczesnego rozwoju.

W ramach wystawy, pokazanej w Galerii Terreo Muzeum Narodowego organizatorzy przewidują również wykłady i prelekcje dla gości ze świata dyplomacji, designu i sztuki, w tym m.in.: przedstawicieli ambasad, instytucji kulturalnych, lokalnego środowiska artystycznego, studentów z miejscowych szkół artystycznych i uniwersytetów.

Organizatorzy: The Spirit of Poland, Culture.pl

Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl Partnerem wystawy jest Ambasada Rzeczypospolitej w Brasilii.


Wśród obecnych na wystawie marek między innymi: Nobile.
Wśród obecnych na wystawie marek między innymi: Pet Petits.
Wśród obecnych na wystawie marek między innymi: Kafti.
Wśród obecnych na wystawie projektantów między innymi: Agnieszka Bar.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry