Wykład Valerio Mazzei na Łódź Design Festival

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-10-15 19:48   Bookmark and Share

Podczas otwartego wykładu, zatytułowanego „Fame or Quality?” Valerio Mazzei - założyciel marki Edra opowie o filozofii swoich działań, firmie, projektowaniu, a przede wszystkim, poszukiwaniu nowych rozwiązań dla użytkowników.

Valerio Mazzei założył firmę Edra w 1987 roku. Przez wiele lat, wraz z siostrą Monicą oraz Massimo Morozzim – znanym architektem i designerem tworzyli kreatywny zespół, dzięki któremu Edra stała się znaną, bardzo odważną marką. Udało im się nie tylko stworzyć jedną z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych firm meblarskich na świecie, ale także zgromadzić wyjątkowy zespół współpracowników, wybitnych osobowości współczesnego designu, takich jak Francesco Binfarè, bracia Fernando i Humberto Campana, Masanori Umeda, Alessandro Mendini, Ross Lovegrove, Peter Traag i Zaha Hadid. Sofy Edry stały się prawdziwą rewolucją w dziedzinie mebli tapicerowanych: firma opatentowała wiele swoich materiałowych i konstrukcyjnych rozwiązań. Wiele z produktów marki Edra, uznawanych jest obecnie już za klasyki designu.

Wykład z Valerio Mazzei odbędzie się 18 października w kawiarni Centrum Festiwalowego 1 na ul. Tymienieckiego 3 o godz. 15.30.

Wizyta Valerio Mazzei związana jest z powołaniem w Polsce przedstawicielstwa marki Edra. Meble będą dostępne w Łodzi w showroomie VEDA Concept przy ul. Wydawniczej 1/3.Sofa Boa.
Stół Brasilia. Projekt: Bracia Campana
1
Pokaz ikon marki Edra podczas tegorocznych Targów w Mediolanie.
Krzesło Favela. Projekt: Bracia Campana

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry