Sadzenie drzew na Polu Mokotowskim

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-10-01 18:44   Bookmark and Share

Dzisiaj nie do końca o designie, a o wypieraniu wielkich billboardów z miast i zielonej akcji sadzenia drzew. Wspieramy trwającą od połowy września proekologiczną akcję sieci opieki zdrowotnej LUX MED, wykorzystującą niespotykane do tej pory na polskim rynku nośniki. Są nimi mini billboardy, które z dokładnością odwzorowują tradycyjne billboardy. Zostały wykonane w skali 1:12, z zachowaniem wszystkich szczegółów.

W 8 parkach w Polsce pojawi się ponad 130 minibillboardów, które przekonują do szanowania zieleni. Idea akcji łączy nazwy planów medycznych LUX MED z gatunkami drzew. Są to takie gatunki jak: dąb, brzoza, jarzębina, orzech, jodła, sosna, platan. Każdy nośnik nawiązuje do innego gatunku drzewa, na przykład billboard z informacjami o planie medycznym „Dąb”, stanie pod dębem, tak jak „Jarzębina” pod jarzębiną.

Cała akcja wspierana jest przez Fundację Gaja, wraz z którą LUX MED na święto drzewa 10 października posadzi drzewa na Polach Mokotowskich, a następnie w Beskidzie Śląskim.

Patronami medialnymi akcji są również: Wirtualna Polska, serwisy: Palapa, Purpose, Lubię Drewno, Minimondo.

Kampania wykorzystująca mini billboardy została przygotowana przez agencję niestandardowego marketingu Biuro Podróży Reklamy i jest wspierana jest przez duet artystyczny Minimondo, który przygotował specjalną sesję zdjęciową by poruszyć wyobraźnię odbiorców i mediów.

Zapraszamy do oglądania i czekamy na efekty akcji! Cieszymy się, że gigantyczne billboardy, obrzydzające nasze miasta, zostały zmiażdżone zielenią i zastąpione ciekawą akcją w wersji mini.

1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry