Kobiety. Historia. Wystawa w BWA Wrocław

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-09-08 13:05   Bookmark and Share

10 września, w galerii Awangarda BWA Wrocław otwarta zostanie wystawa zorganizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. "Ekspozycja Kobiety na zakręcie. W cieniu historii" została zrealizowana w ramach projektu badawczego o tym samym tytule, który ma służyć odkryciu i pokazaniu wyjątkowej roli kobiet w najważniejszych momentach historycznych najnowszych dziejów Polski. Wystawa ukazuje losy kobiet niezwykłych, nieszablonowych w swoich poglądach i działaniach, a także – konsekwentnych w swoich życiowych wyborach.

Ekspozycja składa się z obrazów specjalnie przygotowanych na tę okazję przez Ewę Ciepielewską, (artystkę związaną z wrocławską grupą artystyczną LUXUS) oraz biogramy opracowane przez dr Joannę Hytrek-Hryciuk.

Równocześnie, w galerii Awangarda będzie prezentowana druga wystawa autorki obrazów Ewy Ciepielewskiej pt. Kobiety. To cykl malarskich portretów prezentujących ikoniczne i ważne, ale też często zapomniane bohaterki. Obok Margaret Thatcher, pojawiają się także portrety Violetty Villas, Kory, Edyty Stein, Doris Lessing czy Lily Brik

1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry