Futurystyczne historie kuchenne

Kategoria: Design, Dodano: 2009-10-28 12:02   Bookmark and Share

Czy można gotować na blacie stołu, iść na przyjęcie z torebką, która jest jednocześnie lodówką albo drukować na toście? Choć pomysły te brzmią rodem jak z filmu science fiction, designerzy startujący w konkursie Electrolux Design Lab udowadniają, że przedmioty te mogą wkrótce stać się elementem naszej rzeczywistości.

Tych, którym wciąż wydaje się, że tak futurystyczne sprzęty AGD są nierealne, zapraszamy na wystawę Historie kuchenne, którą można oglądać do 14 listopada we wrocławskiej Galerii Design.

Na miejscu czeka na nas 9 projektów zakwalifikowanych do finału w ubiegłorocznej edycji Electrolux Design Lab, międzynarodowego konkurs dla studentów i absolwentów wydziałów wzornictwa z całego świata. Każda edycja posiada inny motyw przewodni, projekty jednak muszą wychodzić naprzeciw potrzebom i stylom życia potencjalnych użytkowników oraz kłaść nacisk na innowacyjność i indywidualność.

Tematem Design Lab 2008 była „generacja Internetu”. Każdy z finałowych projektów jest na swój sposób odzwierciedleniem zmian, które zaszły w naszym życiu wraz z nastaniem ery globalnej komunikacji. Są przeznaczone dla użytkowników, którzy spędzają w swoich mieszkaniach coraz mniej czasu, używają zaawansowanych technologii i oczekują prostych, efektywnych rozwiązań.

Stolik na kółkach z płytą indukcyjną do gotowania (który błyskawicznie może stać się biurkiem do pracy albo stołem w jadalni), kosz na bieliznę (będący jednocześnie pralką), czy bezprzewodowy generator przepisów samodzielnie rozpoznający znajdujące się pod ręką produkty i komponujący z nich optymalne potrawy, to przykłady urządzeń, które można oglądać aktualnie we Wrocławiu.

Spacer wśród finałowych projektów, pozwala poznać futurystyczną rzeczywistość, która może już wkrótce stanie się naszą codziennością.

Zapraszamy.


Electrolux Design Lab ,
Electrolux Design Lab ,
Electrolux Design Lab ,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry