Dni Dizajnu. Przestrzeń przyjazna dla wszystkich

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-09-04 13:22   Bookmark and Share

27 września rusza II edycja Dni Dizajnu w Stalowej Woli, pod hasłem Przestrzeń przyjazna dla wszystkich. W ramach Dni Dizajnu odbędzie się wiele działań społecznych, wydarzeń artystycznych, wystaw, dyskusji na temat roli architektury, urbanistyki i dizajnu w życiu miasta i jego mieszkańców, a także gości przebywających w mieście czasowo.

Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne jest dobre, funkcjonalne, przemyślane i estetyczne kształtowanie każdej przestrzeni, jaki wpływ ma architektura i urbanistyka na jakość życia w mieście oraz czego powinniśmy oczekiwać od współczesnej architektury i wzornictwa. Dni Dizajnu mają także za zadanie budzić świadomość i wrażliwość mieszkańców Stalowej Woli w odniesieniu do wybitnych, a czasem niedocenianych obiektów modernizmu w mieście, oraz podjąć próbę znalezienia dla nich nowej, współczesnej funkcji.

Nowym elementem w programie będzie pokazanie wieloletniej tradycji dobrego, polskiego wzornictwa, począwszy od marek sięgających niekiedy kilku wieków wstecz po ikony współczesnego dizajnu.

Głównymi punktami Dni Dizajnu są w tym roku: konferencja „Stalowa Wola miasto przeszłości – przyszłość miasta” i wystawy kuratorskie „Made in Poland” Katarzyny Wydry oraz „Polished Up” Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Pawła Grobelnego. Dopełnieniem będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, organizowanych w obiektach Muzeum, Politechniki Rzeszowskiej, w przestrzeni miejskiej.

Szczególne miejsce w programie zajmą warsztaty dla dorosłych i rodzin, w których główną rolę będzie odgrywał temat związany z ideą food design oraz stylowym urządzaniem wnętrz.

Dni Dizajnu odbędą się 27-28 września w przestrzeni wystawy „COP dla przyszłości” przy ul. Hutniczej 17, oraz na Politechnice Rzeszowskiej, w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 4.

Parterami Dni Dizajnu są: Polska Akademia Nauk, School of Form w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Akademia Sztuk Pięknych im E. Gepperta we Wrocławiu


, Dni dizajnu,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry