Warszawskie Targi Designu. WZORY V

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-08-22 12:30   Bookmark and Share

Warszawskie Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca polskie wzornictwo. Piąta edycja WZORÓW odbędzie się w ramach Wawa Design Festiwal 7 września w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni. W ogrodzie muzeum pokazane zostaną ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez polskich projektantów.

WZORY będą również okazją do odpoczynku z całą rodziną, wzięcia udziału w ciekawych warsztatach oraz spóbowania eko smakołyków.

Warsztat 5Rytmów® to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość.

Mikrohotele dla owadów – warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Saskie Trykoty – zmieniają miejską przestrzeń przy pomocy włóczki i drutów. W Królikarni pokażą jak przy pomocy wełny rozwija się sztuka miejska.

Recyclingowy warsztat z Cydrem Lubelskim – pokażemy jak z kartonów wykonać samodzielnie designerskie kosze na owoce.

Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę. Kamil razem 
z Agnieszką założyli Pszczelarium (pszczelarium.pl). Działając pod tym szyldem stawiają ule w mieście i prowadzą warsztaty z miejskiego pszczelarstwa.

W specjalnej strefie dla dzieci warsztaty upcyclingowe dla dzieci będą prowadzić Majsterki - które udowadniają, że kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi.

W strefie dziecięcej warsztaty kulinarne dla najmłodszych przygotuje Bogna Warszawa.

Mikrohotele dla owadów – warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Dokładny plan wydarzeń towarzyszących oraz lista wystawców dostępna będzie na stronie wydarzenia na Facebook'u. Udział we wszystkich wydarzeniach dodatkowych jest bezpłatny.

Więcej informacji o festiwalu:

Sponsor: Cydr Lubelski

7 września 2014
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarnia.
Ul. Puławska 113a
Godz 10.00 – 20.00
Wstęp wolny
Wzory,
Wzory,
Wzory,
Wzory,
Wzory,
Wzory,
Wzory,
Wzory,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry