Heimplanet. Namioty nie tylko dla surferów

Kategoria: Design, Dodano: 2014-08-09 16:12   Bookmark and Share

Nawet spanie w namiocie może mieć wyższy wymiar designu. Ten od Heimplanet, o profesjonalnie brzmiącej nazwie "jaskinia", nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze sprostał wymaganiom najbardziej ekstremalnych surferów.

Pomysł na nową koncepcję namiotu pojawił się w 2003 roku w Portugalii, podczas wyjazdu surfingowego dwójki przyjaciół z Hamburga. Stefan Clauss i Stefan Schulze Dieckhof opracowali projekt nowego namiotu, który dzięki swej konstrukcji naprawdę składa się szybko i dobrze nawet przy złej pogodzie.

"The Cave" posiada nadmuchiwaną kopułę o formie diamentu, nazwaną IDG - Inflatable Diamond Grid. Bez jakichkolwiek części, wiązania i składania - wystarczy nadmuchać i w minutę się rozkłada. Nie trzeba nawet używać liny do stabilizacji - chyba, że spodziewamy się burzy.

Heimplanet to świetny sposób na podróżowanie, nawet dla przeciwników namiotów. Jest w tej marce coś, co sprawia, że zostawiamy wygodne łóżko i rzucamy się na dzikie tereny - najlepiej właśnie nadmorskie. Jeśli podróże to przede wszystkim zaskakująca przygoda, to warto mieć ze sobą taką „jaskinię”, nigdy nie wiesz, kiedy znajdziesz idealny spot na deskę, świetne widoki, albo po prostu trochę spokoju.

1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry