DESIGN 32. Najlepsze dyplomy projektowe

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-07-30 23:22   Bookmark and Share

ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU NA NAJLEPSZY DYPLOM PROJEKTOWY: DESIGN 32!

Nagrodę Rektorów (20 tysięcy złotych) otrzymał KONRAD STĘPIŃSKI z
ASP ŁÓDŹ, Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz (promotor: Prof. ASP Mariusz Włodarczyk) za projekt podpórki rehabilitacyjnej, wspomagającej pionizację dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15 tysięcy złotych) otrzymała DOROTA SYLWIA DĘBSKA z UA w Poznaniu, Wydziału Architektury i Wzornictwa (promotor: prof. Marek Owsian) za
IBO – meble nie tylko do ogrodu.

3. Nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zaiks otrzymały: JOANNA DERLATKA i MAGDALENA RZESZOWSKA z ASP KATOWICE za wyposażenie przestrzeni o mobilne rekreacyjne elementy według programu rozwoju poprzez ruch.

4. Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego- 8 ty s zł TOMASZ PYDO
ASP WARSZAWA, Wydział: Wzornictwa (promotor: prof. Jerzy Porębski) Szkliwienie betonu – projekt badawczy

5. Nagroda Prezydenta Miasta Katowice - 7 tys zł EMANUELA REDER ASP GDAŃSK, Wydział: Architektury i wzornictwa (promotor: prof. Andrzej Lerch) Rekreacja na morzu. Funkcjonalne - stylistyczne studium małego jachtu motorowego

6. Wyróżnienie honorowe. KATARZYNA JENDRÓSKA-GOIK ASP KATOWICE, Wydział: Projektowy (promotor: prof. Marian Oslislo) Harmless Monster. Wideoklip do muzyki CocoRosie

7. Wyróżnienie honorowe BARTŁOMIEJ JAN PAWLAK UA POZNAŃ, Wydział: Architektury i Wzornictwa (promotor: prof. Tomasz Matuszewski) Zestaw lamp do przestrzeni biurowej

8. Wyróżnienie honorowe: MAREK RYBICKI, ASP WROCŁAW, Wydział: Grafiki i Sztuki Mediów (promotor: ad. Tomasz Broda) Plakaty „kulturalne”

DESIGN 28 – konkurs na Najlepszy Dyplomy Projektowy organizowany jest już piąty raz. W tym roku, ze względu na powiększone grono uczelni pokazujących osiągnięcia swoich studentów, konkurs zmienił nazwę na DESIGN 32.

KTO?
32 dyplomantów, wyselekcjonowanych przez swoje uczelnie. Projektanci z nieszablonowymi pomysłami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

SKĄD?
Najlepsze Dyplomy Projektowe z ośmiu publicznych uczelni artystycznych z Polski: Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Warszawy i Wrocławia, a także z Uniwersytetu Artystycznego z Poznania oraz, w tym roku po raz pierwszy, z Akademii Sztuki w Szczecinie.

GDZIE?
Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Rondo Sztuki

KIEDY?
25.07.-31.08.2014

W tym roku hasłem przewodnim projektu DESIGN 32 są zmysły. Design zaprojektowany przez tegorocznych absolwentów publicznych uczelni artystycznych odpowiada bowiem na potrzeby wszystkich zmysłów: jest estetyczny, funkcjonalny, wielowymiarowy, sensualny i robiony na miarę. Jak co roku, pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, jakie projekty zostały wytypowane do konkursu. Reprezentują one bardzo szerokie spektrum: od produktu, poprzez ceramikę, projektowanie ubioru, architekturę wnętrz do projektowania graficznego. Co roku Design 32 diagnozuje aktualny stan młodego projektowania w Polsce, warto więc zajrzeć na wystawę i zobaczyć jak wygląda przyszłość polskiego designu.

1
Nagrodę Rektorów (20 tysięcy złotych) otrzymał KONRAD STĘPIŃSKI z
ASP ŁÓDŹ, Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz (promotor: Prof. ASP Mariusz Włodarczyk) za projekt podpórki rehabilitacyjnej, wspomagającej pionizację dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
ASP Wrocław, Marek Rybicki, TYTUŁ: Plakaty „kulturalne”, PROMOTOR
ad. Tomasz Broda, WYDZIAŁ: Grafiki i Sztuki Mediów
ASP Warszawa, Martyna Synkiewicz
TYTUŁ: Cykl plakatów do festiwalu Warsaw Summer Jazz Days
PROMOTOR:prof. Lech Majewski WYDZIAŁ: Grafiki
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry