Siła rzeczy - Razy2

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2009-10-24 10:56   Bookmark and Share

Każdy ma dwa oblicza, nawet zwykły przedmiot. O tym można się przekonać oglądając projekt stołu TAB autorstwa grupy Razy2.

Na pierwszy rzut oka TAB wygląda jak zwykły rodzinny stół dla 4 osób, przy którym miło może upłynąć nie tylko niedzielny obiad, ale także nie jeden wieczór z winem. Niemniej jednak po wysunięciu części blatu nasz stół zmienia swoje oblicze, stając się miejscem przeznaczonym do pracy. Dzieje się tak, gdyż pod blatem TAB skrywa schowki o różnych funkcjach np: zasobnik do papieru, podręczny schowek na długopisy i ołówki, hub usb. Modułowość systemu pozwala na dowolną aranżację i dobór funkcji schowków w zależności od potrzeb użytkownika.

Stół wykonany jest z litego drewna jesionowego, natomiast schowki z tworzywa sztucznego. Różnica pomiędzy funkcją jadalnianą a biurową stołu dodatkowo podkreślona jest poprzez zastosowanie odmiennych materiałów. Tak więc w efekcie otrzymujemy produkt, który realnie spełnia dwa zadania - jadalne i biurowe. Jest to doskonała propozycja szczególnie dla tych osób, które nie posiadają zbyt wiele przestrzenia w mieszkaniu i ze szczególną dbałością muszą planować ilość przedmiotów w danym pomieszczeniu.

Za koncepcją tego jakże funkcjonalnego produktu stoją Pailina Krauza oraz Jacek Ryń, tworzący od 2008 r grupę Razy2. W swoich działaniach nie skupiają się jedynie na dizajnie, do ich zainteresowań należy także architektura czy zagospodarowywanie przestrzeni. Oboje są jeszcze studentami, jednak ich prace zostały dostrzeżone na konkursach organizowanych min. przez firmę OSRAM za projekt PLED łączący w sobie nowoczesna technologie LED oraz folię NRC (koc życia), Invest Komfort za projekt Motława Apartments, czy Architektura-Murator za projekt Akupunktura Miasta.


Siła rzeczy, Gdynia Design Days,
Siła rzeczy, Gdynia Design Days,
Siła rzeczy, Gdynia Design Days,
Siła rzeczy, Gdynia Design Days,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry