Marek Cecuła projektuje w Qchni Artystycznej

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-07-07 18:32   Bookmark and Share

Qchnia Artystyczna, znajdująca się na terenie Zamku Ujazdowskiego, jest jedną z ciekawszych restauracji w Warszwie. Ascetyczne wnętrza znane są ze świetnych aranżacji roślinnych, które projektuje Marta Gessler, właścicielka Qchni. Nic więc dziwnego, że właśnie tutaj miała miejsce premiera najnowszej kolekcji ceramiki zaprojektowanej między innymi przez Marka Cecułę. Z tej okazji możemy zobaczyć wystawę “Demokratyzacja stołu” - wspólny projekt Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” S.A. oraz Qchni Artystycznej.

W restauracji Marty Gessler można przyjrzeć się czterem najnowszym liniom: “Cosmopolitan”, Navy i Blue Line, Blossom, New Atelier. W specjalnie zaaranżowanej sali zobaczyć możemy autorską, porcelanową instalację, która jest interpretacją tradycyjnych kolekcji “Ćmielowa”, zaprojektowaną i zrealizowaną przez Marka Cecułę.

Piątkowy wernisaż demokratycznie otworzyli: Marta Gessler – właścicielka restauracji, jedna z pierwszych w Polsce ekspertek z zakresu food designu oraz autorka książek kulinarnych, Inga Kamińska prezes Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. oraz Marek Cecuła artysta, ceramik dyrektor artystyczny Polskich Fabryk Porcelany. Zaproszeni na wernisaż goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat współczesnych trendów w food designie, w który wpisuje się zarówno projektowanie nowoczesnej porcelany, jedzenia, a także sposób serwowania dań w restauracji.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry