Kolor według taty

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-06-17 14:17   Bookmark and Share

Bardzo cieszę się, że Palapa.pl objęła patronat nad akcją Kolorowa Polska.
Ciekawe informacje statystyczne i infografiki są miłym przerywnikiem w pogoni za designem. Porcja świeżych newsów z okazji dnia ojca już dzisiaj!

Polscy ojcowie są w europejskiej czołówce pod względem ilości czasu, jaki poświęcają swoim dzieciom. Statystycznie tatusiowie poświęcają dzieciom około 40 minut dziennie (badania OECD). To o 3 minuty więcej niż Niemcy i aż 14 więcej niż Francuzi. Ilość czasu przeznaczanego dzieciom przez ojców rośnie z roku na rok, choć chyba nigdy – zwłaszcza z perspektywy dzieci – tego czasu nie będzie za dużo.

Popularny stereotyp mówi o tym, że tacierzyństwo to dla ojca trudny okres wzmożonej pracy. Okazuje się jednak, że bycie ojcem wcale nie oznacza większej ilości czasu w pracy – wprost przeciwnie. Mężczyźni z dwójką dzieci poświęcają pracy średnio 30 minut dziennie mniej niż bezdzietni! Za to są bardziej aktywni – 67% z nich uprawia sport (w porównaniu do 50% mężczyzn bez dzieci). A to ciekawe! Ojcowie! Co wy na to?

W jaki sposób tacierzyństwo dodaje kolorów życiu? Dekoral Fashion postanowił sprawdzić to w ramach akcji Kolorowa Polska. Ulubionymi kolorami ojców okazały się: blue jeans, soczysta czerwień oraz czerń. Ten dość tradycyjny dobór kolorów odzwierciedla się w szafie i garażu polskiego taty. Najchętniej wybierana odzież również jest czarna lub granatowa, podobnie jak i samochód. Co dziesiąty tata wybiera auto czerwone – czyżby to dzieci pomagały im w wyborze auta? A może czerwony kojarzy się po prostu z dobrym Ferrari?

Choć w zakresie doboru kolorów polscy ojcowie okazują się tradycjonalistami, to preferencje kolorystyczne w różnych regionach polski mają różne. W Kujawsko – Pomorskim lubią delikatną zieleń, w Świętokrzyskim kolory słoneczne, w Dolnośląskim fiolet, a na Pomorzu, ulubiony kolor ojców to burgund.

1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry