Polska reprezentacja designu w Brazylii

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-06-15 21:16   Bookmark and Share

Najlepsza reprezentacja polskiego designu pojedzie do Brazylii. Bo przecież nie tylko na futbolu ten świat zbudowano, prawda?

W wyniku Open Call, ogłoszonego w maju przez inicjatywę The Spirit of Poland, organizatorzy wyłonili silną ekipę projektantów i firm. 18 marek projektowych będzie reprezentować polskie wzornictwo w ramach DW! São Paulo Design Weekend.

The Spirit of Poland to wspólna inicjatywa projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału designu z Polski na forum międzynarodowym. W tym roku, we współpracy z Culture.pl odbędą się dwie wystawy. Pierwsza z nich prezentowana będzie w trakcie DW! São Paulo Design Weekend, kolejna w listopadzie w Muzeum Narodowym w Brasilii. Przez pryzmat poszczególnych produktów i tworzących je marek, The Spirit of Poland chce zaprezentować różne aspekty polskiej kultury materialnej, jej historii oraz współczesnego rozwoju.

Organizatorzy: The Spirit of Poland, Culture.pl

The Spirit of Poland edycja São Paulo. Marki wybrane w ramach Open Call:
Agnieszka Bar, CUSTOM (CSTM), Designlab, Kafti, Kosmos Project, MALAFOR, MOA, Nobile, Pani Jurek, Pet Petits, Shima, Studio Robot, Tabanda, Takk, WellDone / Szymon Hanczar Studio Projektowe, V4, Vzór, Zieta Prozessdesign.


Pet Petits
My Dear. Agnieszka Bar
KOSTKA. desiglab
Maski Kosmos Project
Lampy Pani Jurek

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry