IKEA PS. Polskie projekty

Kategoria: Design, Dodano: 2014-06-09 16:02   Bookmark and Share

Skoro już wszędzie napisali, to naprawdę powinnam się wstydzić, że Palapa.pl ominęła wątek polski w najnowszej serii IKEA PS. Pierwszy raz w historii tej marki, również nasi projektanci stworzyli swoją interpretację. Efekt oceniają pierwsi polscy klienci. Osobiście się do nich zaliczam i mogę śmiało przyznać, że produkty wyglądają rewelacyjnie!

W tworzeniu najnowszej kolekcji IKEA PS po raz pierwszy uczestniczyło aż 4 Polaków: Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik. Całość kolekcji to ponad 50 unikalnych produktów, które powstały w wyniku wspólnej pracy 15 młodych, dynamicznych projektantów z całego świata. To również oni wybrali temat przewodni kolekcji – „W ruchu”. Została ona zaprojektowana z myślą o zmiennych potrzebach młodych duchem entuzjastów wielkomiejskiego życia.

Za co odpowiedzialna była polska ekipa? Sprytne wykorzystanie każdego kąta umożliwia np. stolik zintegrowany z lampą zaprojektowany przez Tomka Rygalika, zainspirowany produktem popularnym w Polsce 50 lat temu. Stolik pozwala naładować telefon, przechować czasopisma i zapewnia dobre oświetlenie do czytania. Drugim produktem jest sekretarzyk autorstwa Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza. Ten bardzo funkcjonalny mebel dostarcza dodatkowe miejsce do przechowywania oraz pracy nawet na bardzo małej powierzchni - otrzymujemy mini domowe biuro.


Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,
Ikea PS, IKEA,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry