Zapraszamy na Design Udomowiony

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-06-05 16:01   Bookmark and Share

Szósta edycja wrocławskiego Designu Udomowionego to święto „designu do kupienia” – dobrze zaprojektowanych przedmiotów, które dostępne są w polskich sklepach – nie tylko tych z wyposażeniem wnętrz.

Oprócz odwiedzenia Galerii Wnętrz DOMAR podczas Nocy z Designem, wrocławianie tradycyjnie już mogą oglądać wystawy, uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach.
 Design Udomowiony koncentruje się na wzornictwie, które jest dostępne w polskich sklepach i może z łatwością pojawić się w naszych domach. W tym roku pod hasłem „Design do kupienia” format Design udomowiony poszerzył swoją formułę o przedmioty niezwiązane bezpośrednio z wyposażeniem wnętrz, ale wyróżniające się na półkach polskich sklepów dobrymi projektami, ciekawym brandingiem, oryginalnymi opakowaniami, jakością, atrakcyjnymi cenami.

Design Udomowiony tradycyjnie rozpocznie się od Nocy z Designem (12.06.2013, godz, 20.00 – 24.00). To wtedy kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz DOMAR gośćmi. A wszystko zakończy koncert energetycznej Natalii Lubrano. Rejestracja chętnych do uczestnictwa w Nocy z Designem odbywa się poprzez wypełnienie krótkiego formularza na stronach internetowych.

Kto nie zdążyłby wybrać się na Noc z Designem może to nadrobić do 30.06 – bo wtedy kończy się tegoroczny Design Udomowiony. Do końca czerwca można oglądać m. in. liczne wystawy.

Design półkowy


Coraz częściej wzornictwo na najwyższym poziomie spotkać możemy w miejscach nieoczywistych: osiedlowym sklepie spożywczym, drogerii, aptece, na rowerowej wyprawie w parku. Ta wystawa gromadzi wybrane przykłady tego, jak polskie marki inwestują w jakość, estetykę i funkcjonalne opakowania swoich produktów. 

Dobry Design 2014

Wystawa jest jednym z etapów konkursu „Dobry Design 2014”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną najciekawsze produkty ze sfery wyposażenia wnętrz, wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości. Oficjalny werdykt jury zostanie ogłoszony właśnie podczas Nocy z Designem. Warto obejrzeć tę wystawę, bo głos rozstrzygający o zwycięstwie w konkursie oddany zostanie w ręce publiczności. Głosowanie trwać będzie od 12 do 22 czerwca.

Skrawki Skórki


Wystawa jest efektem warsztatów, które studenci wrocławskiej ASP odbyli w Dobrodzieniu. Skrawki skóry to produkty uboczne produkcji mebli tapicerowanych firmy Kler. Młodzi projektanci, opracowali alternatywne metody wykorzystania skórzanych odpadów trafiających zazwyczaj do utylizacji. Powstały z nich m. in. oryginalne akcesoria odzieżowe i małe elementy wystroju wnętrz.

TON – kultura siedzenia


Czy krzesło może być dziełem sztuki? Wystawa Ton – kultura siedzenia od powie na to pytanie. Wśród zaprezentowanych na niej krzeseł będą prawdziwe ikony designu jak krzesło NO 30 Augusta Thoneta z 1900 roku czy krzesło MERANO Alexa Guflera.


Pozostałe wystawy:
 Przestrzeń łazienki, Dobry Tydzień Projektanta, Przepis na mały Dizajn, Mebel marzeń, 3XS

Wykład:
27.06 (piątek), godz. 18: 00, Domy własne architektów – laboratorium pomysłów, Łukasz Wojciechowski
Warsztaty rodzinne – 14.06 oraz 28.06
Wspólnie z Magdaleną Kreis i Natalią Romaszkan, autorkami projektu edukacyjno-artystycznego „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” działającego przy Galerii Dizajn – BWA Wrocław zapraszamy na projektowe warsztaty rodzinne: „D jak dywan” i „mieszkaMY” w ramach których powstaną niezwykłe elementy wyposażenia wnętrz.

Zapisy mailowe na: warsztaty@domar.pl. Ilość miejsc ograniczona.

1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry