Rowerowe Biennale we Wrocławiu

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-05-27 10:20   Bookmark and Share

Rower - środek lokomocji, sport, ale i symbol - wolności, emancypacji i sposobu życia. Ten dwukołowy pojazd jest również inspiracją dla artystów, dizajnerów czy filmowców. Dlatego właśnie ROWER jest bohaterem 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, które 30 maja rozpoczyna się we Wrocławiu.

Głównym punktem programu Biennale jest wystawa Velodream w galerii Awangarda - BWA Wrocław przygotowana przez francuskie kuratorki Blandine Roselle i Sarah Cnudde ze stowarzyszenia KRAFT. Zobaczymy na niej prace ponad 30 twórców z całego świata, nietypowe obiekty stworzone z rowerów, jak chociażby dom na trzech kółkach chińskiego studia PIDO/PAO czy rower z tektury Chrisa Gilmoura. Na wystawie będzie można obejrzeć fragmenty filmów o rowerach sprzed ponad 100 lat nakręcone przez Thomasa Edisona czy też oryginalny plakat z nagimi cyklistkami, który został wydany wraz ze słynnym singlem Queen Bicycle Race.

Tegoroczne Biennale to nie tylko wystawa, ale szereg wydarzeń, które na trzy miesiące zawładną całym Wrocławiem. Kuratorzy Biennale Joanna Stembalska i Zbiok Czajkowski podkreślają, że tworząc program myśleli o tym, jak przybliżyć szerszej publiczności różne ciekawe zjawiska związane z rowerem. Dlatego Biennale OUT OF STH to również panele edukacyjne poświęcone ważnym tematom, takim jak aktywizm miejski czy bezpieczeństwo dziecka na rowerze. W czerwcu w Studio - BWA Wrocław zainaugurowany zostanie MIASTOPROJEKT jako cykl spotkań, debat i wystaw, które podejmą zagadnienia związane z przestrzenią miejską. W lipcu zaś planowane jest wspólne oglądanie Tour de France.

Zapraszamy do rowerowego Wrocławia!

Wrocław, 30 maja – 31 sierpnia 2014

OTWARCIE BIENNALE
Centrum miasta oraz galeria Awangarda i Ogród BWA
30 maja 2014 godz. 17:00-22:00

Miasto:
17.00 — Parada rowerowa

Awangarda — BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32:
18.00 — Gavin Turk & Ben Wilson spotkanie z artystami
19.00 — Otwarcie Biennale & wernisaż wystawy w obecności artystów: Gavin Turk, Ben Wilson, Yann Toma, Katie Callan, Folke Köbberling, Luca Battiston, Chris Gilmour
19:30 — Luca Battiston - performens
20:00 — Night Marks Electric Trio LIVE (tegoroczni laureaci Nagrody Warto)


PIKNIKI ROWEROWO-RODZINNE
MIASTOPROJEKT – CYKL EDUKACYJNO-WYSTAWIENNICZY
PREZENTACJE SPECJALNE
SPOTKANIA, DEBATY I WYDARZENIA NA WAKACJE

Kuratorzy Biennale: Joanna Stembalska, Zbiok Czajkowski
Kuratorki wystawy Velodream: Blandine Roselle, Sarah Cnudde, KRAFT, Francja Koordynatorka: Dominika Drozdowska

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry