Freunde von Freunden. Magazyn i Vitra

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-05-22 09:59   Bookmark and Share

Jedni porzuciliby całe swoje dotychczasowe życie zawodowe dla pracy w Google, inni dla Radiohead. Ja rewolucji dokonałabym dla niepozornego, ale rewelacyjnego wydawnictwa z Berlina. Panie i Panowie przedstawiam wam FvF - Freunde von Freunden.

FvF to międzynarodowy magazyn poświęcony w całości jednej formie dziennikarskiej - wywiadom. Nie są to jednak zwykłe rozmowy ilustrowane zdjęciami prasowymi. To prawdziwy majstersztyk spotkania - genialny obraz kultury, sztuki, miasta, państwa, mentalności. Dlaczego? Ponieważ bohater historii przedstawia miejsce, w którym mieszka, biuro, w którym pracuje i opowiada o swoim życiu. Wszystkie rozmowy odbywają się w otoczeniu pięknych przedmiotów, rewelacyjnej architektury i przede wszystkim ciekawych ludzi - nie mylić z celebrytą. Bohaterowie FvF to osobowości reprezentujące tzw. branżę kreatywną - architekci, muzycy, projektanci, kuratorzy, prawdziwy miks twórczy.

A skoro magazyn pokazuje miejską kulturę również poprzez wnętrza i design, to ich ostatnie przedsięwzięcie nie powinno nikogo dziwić. FvF zdecydowało się na aranżację berlińskiego mieszkania w kolaboracji z Vitra. Projekt ma pokazać, jak żyje kreatywne, mobilne i bardzo "cyfrowe" pokolenie Europejczyków. Każdy detal wyposażenia, meble, dodatki symbolizuje filozofię miejskiego życia, którą reprezentować chce zarówno magazyn, jak i Vitra.

Jako ciekawostkę dodam, że w Polsce dotychczas odbył się jeden wywiad w Krakowie. Polecam gorąco!


1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry