Obrazy, naklejki, plakaty - wszystko na ściany

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2014-02-12 19:46   Bookmark and Share

Obraz kiedyś i dziś

Obrazy zamawiali niegdyś bogaci kupcy, magnaci czy królowie. Zatrudniali znanych współcześnie nam artystów na swoich dworach aby przyozdobić swoje komnaty, utrwalić ważne momenty na płótnie, wyrazić epokę i stać się posiadaczem na własność indywidualnej wartości jakiej nie posiada nikt inny. Obecnie cennymi płótnami handlują domy aukcyjne, muzea oraz galerie sztuki. Niektórzy inwestują w obrazy twórców naszego pokolenia - współczesnych artystów, których ceny dopiero zaczynają zwyżkować na rynku. To doskonała lokata kapitału na przyszłość oraz prestiż posiadania jak w przypadku powyższych władców. Słowem handel dziełami sztuki ( w tym obrazami ) to doskonały biznes. Stąd szybko rozwijające się technologie drukarskie wchodzą na rynek z coraz bogatszą oferta reprodukcji drukowanych na płótnach.

Obraz malowany czy drukowany

Doskonałej jakości reprodukcje znanych dzieł sztuki zdobią obecnie nie jedno mieszkanie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób nie posiadających budżetu, dzięki któremu mogą nabyć oryginalny obraz. Drukują także sami artyści, często oryginał ląduje w muzeum a sam artysta sporządza wysokiej jakości zdjęcie, które potem drukuje w limitowanej serii z własna sygnaturą i certyfikatem oryginalności gwarantującym ścisły, określony limit wydruków danego obrazu na rynek. Obecne techniki druku sięgnęły ideału, dzięki czemu każdy może podziwiać dzieła Rembrandta, Van Gogha czy Moneta na własnej ścianie.

Naklejki

Drukarnie oczywiście nie poprzestają na reprodukcjach obrazów lecz robią kolejny krok w stronę klienta, oferując cały wachlarz dekoracji, w tym również naklejek do wnętrz, co daje możliwość nie tylko ozdobienia ścian lecz także elementów wyposażenia. Naklejki mogą stanowić formę ornamentu lub po prostu świetny dodatek do naszego wnętrza. Wzorniki motywów są niewyczerpane: od motywów z dzieł sztuki przez secesyjne ornamenty po nowoczesne wzornictwo utrzymane w klimacie Bauhausu czy postindustrialu.

1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry