Idealna kombinacja stylu

Kategoria: Architektura, Dodano: 2009-10-19 21:12   Bookmark and Share

„Dom na wodzie” Formodesign stał się prawdziwą prowokacją natury, próbą okiełznania nieuczciwych zasad morskiej głębi. Kolejny projekt Łukasza Skirzyńskiego i Jędrzeja Lewandowskiego okazuje się równie wymagającym wyzwaniem; tym razem przeciwnikami są niesprzyjające strony świata oraz plan zagospodarowania przestrzennego.

Całość koncepcji „N house S” wyróżnia idealna kombinacja stylu tradycyjnego z modernistyczną bryłą. Projekt opera się na stworzeniu nowoczesnego domu zorientowanego na północ – południe przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej harmonii z otoczeniem.

Założenia planu zagospodarowania przestrzennego narzuciły konieczność zastosowania dachu o ostrym koncie nachylenia. Tego typu stylistyka oddalałaby jednak koncepcje projektu od stylu nowoczesnego, dlatego też Formodesign zdecydowało się na bardziej nowatorskie rozwiązania. Tradycyjna bryła środkowej części budynku została połączona z elementami architektury modernistycznej. Spowodowało to wyjątkowy efekt wizualny. Pokryty typowym, polskim gontem dach skomponował się z chłodną bielą tynku, gustownie spajając te materiały na zasadzie kontrastu.

„N house S” otwarty jest w obu kierunkach i pozwala aby każda jego część była widoczna od strony przeciwnej, ukrywając jednocześnie salon przed sąsiednimi działkami. „Białe” części domu są przewidziane jako pokoje dla rodziców i dzieci, natomiast dwa oddzielne tarasy są przedłużeniem przestrzeni pokoju dziennego. W upalne dni świetnie sprawdzą się drzewa zasadzone bezpośrednio na tarasie, tworzące naturalną zasłonę przed słońcem.

Wnętrza są przestronne, nieograniczone zbędnymi ścianami zachowując najlepsze cechy funkcjonalne nowoczesnego domu. Dzięki licznym przeszkleniom „N house S” jest bardzo jasny i widoczny z zewnątrz. Naturalne materiały wykończeniowe w ciepłej kolorystyce łagodzą modernistyczną bryłę i perfekcyjnie współgrają z otoczeniem.
Dom na wodzie, Formodesign,
Dom na wodzie, Formodesign,
Dom na wodzie, Formodesign,
Dom na wodzie, Formodesign,
Dom na wodzie, Formodesign,
Dom na wodzie, Formodesign,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry