Waterlove – ceramika w klubowym wydaniu

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-04-29 13:39   Bookmark and Share

Między dźwiękami dobrej muzyki, w industrialnych ciekawych wnętrzach, w otoczeniu ludzi, podczas rozmów i dyskusji odnajdziemy porcelanę studentów School of Form.

W warszawskiej restauracji Bydło i Powidło oraz w krakowskim Forum Przestrzenie będzie można zakupić napój, drinka wraz z naczyniem zaprojektowanym przez studentów, oglądać przygotowaną wystawę i doświadczać, testować, wręcz konsumować sztukę.

Pomysłodawcą i organizatorem nowatorskiego przedsięwzięcia Waterlove jest Arkadiusz Szwed - kierownik pracowni ceramicznej School of Form. To już kolejna edycja projektu, podczas którego młodzi projektanci: Isia Czartoryska, Paulina Masternak i Marta Łempicka promują swoje dzieła oraz nowatorskie podejście w sprzedaży wzornictwa.

- Chcemy pobudzić zamknięte środowisko sztuki do otwarcia się na nowe metody dotarcia do odbiorcy – zaznacza Arek Szwed. Studenci chcą się przebić do świadomości młodych i przekonać, że nowoczesny design i wzornictwo nie są wyłącznie dla wybranych. - Kupując drinka staniesz się automatycznie konsumentem sztuki! A kubek, z którego będziesz pił pozostanie twoją własnością. Chcemy przekonać młodych ludzi, że porcelana ma swoje imię, że nie jest anonimowa. Jej piękno jest dostępne nie tylko w sklepach, ale również w galeriach – mówi pomysłodawca akcji. Pierwsza edycja WATERLOVE odbyła się w Poznaniu i spotkała się z dużym zainteresowaniem, stąd pomysł aby poszerzyć grono odbiorców o kolejne miasta. - Warszawa i Kraków to nasze następne przystanki, ale z pewnością nie ostatnie – zapewnia Arek Szwed.

Zapraszamy!
9 maja
o godzinie 20:00

1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry