Young Creative Entrepreneur. Konkurs

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-04-25 09:36   Bookmark and Share

Ruszyła polska edycja międzynarodowych konkursów British Council dla młodych przedsiębiorców w dziedzinie designu i mody oraz w obszarze kultury. Do 23 maja br. młodzi polscy przedsiębiorcy działający w obszarze designu, mody oraz w kulturze mogą przesyłać zgłoszenia do międzynarodowych konkursów Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award 2014 oraz Young Creative Entrepreneur – Culture Award 2014 organizowanych przez British Council.

Polskie jury wyłoni w czerwcu najlepszych przedsiębiorców, którzy wraz z finalistami z innych krajów odbędą podróż studyjną do Wielkiej Brytanii, obejmującą m.in. spotkania biznesowe, warsztaty oraz udział w ważnych brytyjskich wydarzeniach, takich jak London Design Festival, London Fashion Week czy REMIX Summit.

Kto może walczyć o nagrodę?

Osoby, które mogą pochwalić się sukcesami biznesowymi na polu designu, mody czy w obszarze kultury, mogą startować w konkursach z cyklu Young Creative Entrepreneur jeśli mają polskie obywatelstwo, mówią biegle po angielsku i są aktywne w jednej z branż wymienionych poniżej.

Konkursy British Council są wyjątkową inicjatywą w dziedzinach związanych z twórczością, jako że nagradzają nie talent artystyczny, ale przedsiębiorczość. Kandydaci mogą być artystami, ale jury będzie oceniało wyłącznie ich działalność biznesową.

Obszary sektora kultury, designu i mody objęte konkursem

Uczestnicy konkursu powinni działać w dowolnym z następujących obszarów:

Kultura
· prowadzić działalność w ramach „młodego” biznesu, który oferuje odbiorcom/ klientom dostęp do treści kultury, które mogą obejmować sztuki wizualne, teatr, muzykę, kulinaria, festiwale, literaturę, modę, design i inne obszary kultury i sztuki,
· wykazywać postawę przedsiębiorczą oraz innowacyjne podejście we wdrażaniu nowych pomysłów w instytucji kultury (intraprzedsiębiorca)

Design i moda
· architektura, architektura wnętrz i krajobraz
· wzornictwo przemysłowe i rękodzielnictw
· promocja designu i/ lub mody: pokazy, wystawy, festiwale i sprzedaż detaliczna
· consulting w ramach jednej z poniższych dziedzin:
- moda, tekstylia, akcesoria, komponowanie i produkcja perfum
- promocja mody/ designu: pokazy, wystawy, festiwale, inne wydarzenia tematyczne
- badanie produktu w kategorii moda/ design, pozyskiwanie komponentów od zewnętrznych dostawców, zarządzanie łańcuchem dostaw
· marketing i publikacje w modzie/ designie: PR, branding, dziennikarstwo branżowe, Young Creative Entrepreneur,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry