Tydzień Designu w Mediolanie. Interni

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-04-14 10:51   Bookmark and Share

Przegląd Tygodnia Designu w Mediolanie zaczynamy od FuoriSalone 2014 - czyli miejskiej części eventów i wystaw, które skupiają się w kilku najważniejszych zonach.

Legendarny magazyn Interni zorganizował FEEDING NEW IDEAS FOR THE CITY - wystawę i towarzyszące jej wydarzenia, które rozwijać miały temat planowanego na 2015 Expo Milan.

Jak zawsze, Interni udało się stworzyć miejsce wyjątkowe. W przepięknej scenerii Università degli Studi of Milan pokazano prace projektantów i firm skupiających się na innowacji i badaniach. Powstał kreatywny, intelektualny warsztat na wolnym powietrzu, mający na celu zdefiniowanie miasta przyszłości i dający nowe pomysły na jego rozwój.

Architekci, projektanci i artyści zostali poproszeni o stworzenie czasowych instalacji, poprzez które zinterpretują temat przewodni nadchodzącego Expo: “Feed the Planet, Energy for Life”. Organizatorzy chcą przez to pokazać efekt analizy i projektu nie tylko branży designu w trakcie FuoriSalone 2014, ale przede wszystkim całemu światu w trakcie Expo.

Jednym z elementów wystawy była instalacja Scale Infinite - konstrukcja z połączonych kondygnacji schodów według projektu studia architektonicznym dRMM. Podczas Festiwalu Designu w Londynie w 2013 roku zdobiła plac przed galerią Tate Modern. Teraz wpisze się w nowy kontekst, stojąc przed słynnym renesansowym budynkiem Ca’ Granda (dawniej Ospedale Maggiore) w samym centrum Mediolanu.Interni , FuoriSalone 2014, Tydzień Designu w Mediolanie 2014, Mediolan,
Interni , FuoriSalone 2014, Tydzień Designu w Mediolanie 2014, Mediolan,
Interni , FuoriSalone 2014, Tydzień Designu w Mediolanie 2014, Mediolan,
Interni , FuoriSalone 2014, Tydzień Designu w Mediolanie 2014, Mediolan,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry