POLISH Job. Design Week w Mediolanie

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-04-01 10:48   Bookmark and Share

Na ten moment w roku czekają wszyscy wielbiciele designu. Kwiecień to już tradycyjnie miesiąc kultowego Milano Design Week, w trakcie którego możemy zobaczyć najważniejsze premiery roku. Tak. Jest jeszcze Londyn, Paryż, ale to właśnie Mediolan przyciąga do Włoch całą branżę designu wyposażenia wnętrz. Nadal żadne inne miasto nie odebrało mu pierwszeństwa w dyktaturze trendów zarówno w świecie mody, jak i wzornictwa.

Warto zwrócić uwagę, że również Polska, jak co roku, będzie miała swoją reprezentację. Czym pochwalimy się w tym roku? Zacznijmy od ekipy łódzkiej.

POLISH Job to wystawa polskiego wzornictwa, która już 8 kwietnia rozpocznie się w ramach Ventura Lambrate. POLISH JOB ma przybliżyć międzynarodowej publiczności współczesne polskie wzornictwo oparte na lokalnej tradycji, pełne szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądające w przyszłość i innowacyjne rozwiązania.

Obiekty pokazane na wystawie reprezentują trzy uzupełniające się nurty. Pierwszym z nich jest LOKALNOŚĆ – obejmuje zbiór projektów wyrastających z lokalnych tradycji określanych przez dostępne materiały, takie jak np. len, drewno, węgiel oraz techniki i formy. Do nurtu NOSTALGIA wybrane zostały przedmioty w błyskotliwy sposób nawiązujące do socrealizmu i poddające wybrane elementy kultury tamtej epoki intelektualnemu przetworzeniu prowadząc inteligentny dialog
z przeszłością. INNOWACJA z kolei prezentuje rozwiązania, które podążają za nowoczesnymi technologiami i światowymi trendami.

Organizator:
culture.pl
Kuratorzy:
Łódź Design Festival
Magda Kochanowska
Projekt architektoniczny:
Architekci Łosiak Siwiak
Opracowanie Graficzne:
Studio POLKADOT
Partner Aranżacji: Zięta Prozessdesign sp. z o.o.
Adres:
Undai 8, Ventura Lambrate
Via Ventura 6, 20134 Mediolan, Włochy
Godziny otwarcia:
8-12.04.2014 godz. 10.00 ‒ 20.00
13.04.2014 godz. 10.00 ‒ 18.00
Wernisaż wystawy:
9.04.2014 godz. 20.00 ‒ 22.00

1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry