Targi Rzeczy Ładnych

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-03-25 07:47   Bookmark and Share

5-6 kwietnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się druga edycja Targów Rzeczy Ładnych - wyjątkowej imprezy popularyzującej dobry design. Podczas Targów w jednym miejscu spotykają się dziesiątki firm, projektantów i grafików, a odwiedzający mogą obejrzeć i kupić z pierwszej ręki ich oryginalne i niedostępne w zwykłych sklepach produkty - meble, lampy, gadżety, plakaty i zabawki dla dzieci.

Pierwsza edycja Targów Rzeczy Ładnych, którą w listopadzie odwiedziło ponad 6 tysięcy osób, przyciągnęła nie tylko specjalistów z branży, ale przede wszystkim konsumentów, którzy na co dzień nie mają czasu, albo nie wiedzą gdzie znaleźć dobrze zaprojektowane przedmioty codziennego użytku.

Udział w imprezie potwierdziło już kilkadziesiąt uznanych i nowych polskich marek, wśród nich: Spółka Meblowa, Dizeno, Pan Popi, Purpura, Ende, Kalva, Ntural Born Design, Norla Design, Gaganis i Wydawnictwo Wytwórnia. Wszystkich wystawców Targów Rzeczy Ładnych łączy oryginalność produktów, wyjątkowa troska o jakość i udane łączenie estetyki z funkcjonalnością.

Ogromną popularnością podczas pierwszej edycji Targów cieszyła się strefa PRINT, w której swoje plakaty, grafiki i sitodruki prezentowali najciekawsi twórcy młodego pokolenia. 5-6 kwietnia w Domu Braci Jabłkowskich także ich nie zabraknie. Artyści, m.in. Dawid Ryski, zaprezentują swoje najnowsze prace - wszystkie sygnowane i do kupienia w atrakcyjnych cenach z pierwszej ręki.

Misją Targów jest promowanie najlepszych trendów we współczesnym polskim wzornictwie i stworzenie miejsca do dyskusji między projektantami, producentami i klientami. - Dobry design jest nie tylko estetyczny, ale też użyteczny. - mówi Paweł Stremski, współorganizator Targów rzeczy Ładnych. - Wierzymy, że dobrze zaprojektowanymi przedmiotami można otaczać się bez względu na grubość portfela. Targi to nie tylko szansa, żeby je kupić, ale przede wszystkim szansa, żeby poznać ludzi, którzy już kształtują albo za chwile będą kształtowali oblicze polskiego wzornictwa.

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko otwarta część targowa, ale także część edukacyjna - warsztaty, prezentacje i panele dyskusyjne poświęcone projektowaniu, różnym aspektom pracy designerów oraz estetycznym zmianom jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Lista gości i spotkań będzie sukcesywnie pojawiała się na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku.

Specjalna sekcja Targów poświęcona jest najmłodszym. Na dzieci będzie czekała strefa zabawy, w której przez dwa dni będą odbywały się warsztaty i zajęcia. W strefie targowej rodzice będą mogli znaleźć bogaty wybór stoisk z ręcznie robionymi zabawkami oraz najlepsze polskie wydawnictwa dla dzieci.

Organizatorami wydarzenia są Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, związani z Fundacją Neon i warszawskim Muzeum Neonów.


Targi Rzeczy Ładnych,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry