Piotr Kuchciński i Noti otrzymują Red Dot

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-03-25 07:37   Bookmark and Share

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti zdobyła Red Dot Design Award w kategorii Product Design 2014. To już druga nagroda Red Dot Design Award dla projektanta Piotra Kuchcińskiego oraz druga dla marki Noti.

Kolekcja Clapp to połączenie inspiracji designem lat 50. i 60. z nowoczesną linią i szlachetnymi tkaninami. Fascynację stylistyką vintage widać w nawiązaniach do mebli na drewnianych nogach z tamtego okresu, zwłaszcza fotela "366" Józefa Chierowskiego. Clapp odwołuje się do ich zasady konstrukcji. W kolekcji Clapp można dostrzec cechy charakterystyczne dla stylu projektów Piotra Kuchcińskiego: minimalizm, prostotę, geometrię, bezkompromisowy wybór doskonałej jakości materiałów, uważność na detal, brak ornamentyki.

Piotr Kuchciński - jeden z najbardziej docenianych polskich projektantów, wyróżniony tytułem Designera Roku 2012 przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wdrożeń całych rodzin mebli biurowych, mieszkaniowych, tapicerowanych dla najlepszych polskich producentów, w tym kilkunastu kolekcji mebli dla marki Noti i Balma.

Red Dot Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych i największych konkursów wzornictwa na świecie nazywany często Oskarami Designu. Nagrodzone w nim produkty odzwierciedlają kierunki dla projektowania przemysłowego i wyznaczają trendy.
Noti, Piotr Kuchćinski,
Noti, Piotr Kuchćinski,
Noti, Piotr Kuchćinski,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry