Nowe oświetlenie Pani Jurek

Kategoria: Design, Dodano: 2014-03-13 08:52   Bookmark and Share

Projektantka Pani Jurek z architektem Piotrem Musiałowskim stworzyli serię obiektów świetlnych zmieniających natężenie światła pod wpływem dotyku. KOLO Sand i KOLO Magnet poprzez sensoryczną zabawę z obiektem umożliwiają dostosowanie intensywności światła do potrzeb i nastroju użytkownika.

KOLO Magnet - przesuwanie magnetycznego krążka po powierzchni tarczy daje możliwość wygaszenia światła aż do półmroku. KOLO Sand działa na zasadzie klepsydry. Po obróceniu mechanizmu świetlny krąg jest zasypywany, a światło w pomieszczeniu łagodnie zanika.

Seria KOLO jest dobrym pomysłem na zabawę światłem, zwłaszcza dla osób, które nie lubią zasypiać w pełnej ciemności. Dobrze prezentuje się również jako dekoracja ścienna.

Pani Jurek

Pani Jurek to marka założona przez Magdę Jurek, artystkę i projektantkę. Cechą jej projektów jest niestandardowe podejście do przedmiotu. Projektuje przedmioty niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję z użytkownikiem. Urodzona w końcu lat siedemdziesiątych, Pani Jurek chętnie czerpie z dziedzictwa tamtych lat: Hołduję hasłu „potrzeba matką wynalazku". Działa również w Stowarzyszeniu "Z siedzibą w Warszawie", gdzie razem z Edytą Ołdak realizuje projekty społeczne oraz projekty w przestrzeni miasta. 

Piotr Musiałowski

Architekt, projektant. W swojej pracy wykorzystuje makiety i mockup-y jako główne narzędzie projektowe. Od 7 lat prowadzi pracownię 2pm która zajmuje się robieniem modeli architektonicznych. Wiedza 
i doświadczenie zdobyte na tym polu pozwalają mu sprawnie poruszać się również w projektowaniu przedmiotów. Do projektu KOLO dołączył na specjalne zaproszenie Pani Jurek, wnosząc nowe spojrzenie projektowe jak również odrobinę pierwiastka technicznego. W kręgu jego najważniejszych zainteresowań pozostaje architektura - pasja którą został zaszczepiony na Politechnice Warszawskiej.
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,
KOLO, Gang Design, Pani Jurek,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry