Symbole Warszawy

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-03-05 10:55   Bookmark and Share

20 marca w SH Studio w Warszawie (pracownia projektowania wnętrz i butik z meblami vintage) zostanie otwarta wystawa plakatów poświęconych stolicy, stworzonych przez młodego grafika Pawła Nowika Nowickiego. Czarny Roman, Bazyliszek, Złota Kaczka to tylko niektórzy bohaterowie jego najnowszego projektu, poświęconego lokalnym legendom miejskim - zarówno tym starym, jak i współczesnym.

W swoich pracach Nowik podejmuje próby reinterpretacji znanych miejskich legend - historycznych i tych, które rodzą się na naszych oczach. Przykładem takiej współczesnej narracji jest historia Tęczy na Placu Zbawiciela. Na plakatach znajdują się także odniesienia do faktów z przeszłości, jak wybuch gazu w Rotundzie.

Pomimo rozpiętości zagadnień, jakie odnajdziemy na plakatach Nowika, seria tworzy spójną formalnie całość. Każdy, kto zna poprzednie projekty grafika, z łatwością rozpozna charakterystyczny dla niego styl. Jego składowymi są geometryzacja formy, oszczędna paleta kolorów oraz silna symbolika. Wszystko to podporządkowane jednemu celowi - rozbudzeniu apetytu na Warszawę.

Paweł Nowik Nowicki „Warszawa”
SH Studio
ul. Wilcza 44, Warszawa
Wernisaż: 20 marca, godz. 20.00
Wystawa potrwa do 12 kwietnia.

SH STUDIO – miejsce designu wnętrz i sztuki we wnętrzach www.facebook.com/SH.studio.SH

Paweł Nowik Nowicki - grafik, scenograf, plakacista, członek S.T.G.U. Zajmuje się projektowaniem plakatów, scenografii, identyfikacji wizualnej i grafiki wydawniczej. Współpracował m.in.: z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, Teatrem Polonia, Państwową Galerią Sztuki w Sopocie i Operą Bałtycką.


Paweł Nowik Nowicki „Warszawa”, Sh studio,
Paweł Nowik Nowicki „Warszawa”, Sh studio,
Paweł Nowik Nowicki „Warszawa”, Sh studio,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry