Dobrą rzecz zaprojektuj

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-02-26 15:46   Bookmark and Share

O tym, że design powinien być zaangażowany społecznie słyszymy od dawna. Jednak dopiero od 2009 roku realizowany jest w Polsce, w Cieszynie pierwszy projekt łączący wzornictwo i ekonomię społeczną : WellDone® Dobre Rzeczy.

Ekonomia społeczna to sposób prowadzenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Takie przedsiębiorstwo prowadzi m. in. Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna i to w nim produkowane są produkty WellDone®.

Pierwsze projekty dla tej marki stworzyli studenci ASP w Warszawie oraz politechniki w Holon. Dzięki pierwszej edycji konkursu powstał Sheepad, który okazał się dużym sukcesem komercyjnym. To zaowocowało w 2013r uruchomienie przez Fundację Być Razem sześciu kolejnych, nowych spółdzielni socjalnych zatrudniających obecnie 30 osób wcześniej długotrwale bezrobotnych.

Teraz, czas na kolejny konkurs. Kierowany jest do wszystkich zainteresowanych współczesnym wzornictwem oraz zagadnieniami ekonomii społecznej: studentów, architektów, projektantów wnętrz.

Zadanie konkursowe: stworzenie projektu produktu dla marki WellDone® przy użyciu materiałów dostępnych w produkcji WellDone® – drewno, stal, aluminium, sklejka, filc, tkaniny. Najwyżej oceniane będą projekty produktów oryginalnych, prostych technologicznie, posiadających cechy użytkowe, oparte na dowcipie, biorące pod uwagę racjonalne wykorzystanie materiału. Projektowane rzeczy powinny mocno nawiązywać do istniejącej linii WellDone®.

Prace konkursowe, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie www.welldone.co oraz wypełnieniu i wysłaniu pocztą formularza zgłoszeniowego, należy nadsyłać na adres: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem", ul. Wałowa 4, 43-400 Cieszyn, z dopiskiem Konkurs „ Dobrą Rzecz Zaprojektuj". Prace powinny zostać umieszczone na płycie CD/DVD lub pendrivie.

Należy także wysłać je w wersji elektronicznej na adres mailowy: konkurs@welldone.co

Czas trwania konkursu: 17 lutego 2014 roku – 15 czerwca 2014 roku.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 15 czerwca 2014 roku, godzina 24:00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone – 07 lipca 2014 roku - informacja o projektach wyłonionych w konkursie zostanie umieszczona na stronie www.welldone.co

Nagroda główna to 5 000 zł, wdrożenie do produkcji zwycięskiego projektu oraz prezentacja projektanta i zwycięskiego projektu na łamach pisma jednego z patronów medialnych.

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zamek w Cieszynie, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.


Fundacja być razem, WellDone,
Fundacja być razem, WellDone,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry