1Sztuka by zięta. Choinki ze stali.

Kategoria: Design, Dodano: 2013-12-09 08:59   Bookmark and Share

Poznański Stary Browar i Oskar Zięta przygotowali świąteczną gratkę dla wielbicieli designu. Bardzo udana współpraca, świetny pomysł i przede wszystkim - nareszcie choinkowy gadżet, którego nie musisz się wstydzić.

Projekt „1Sztuka by zięta” to choinka stworzona przez polskiego projektanta dla Starego Browaru. Nie pierwszy raz, poznańska instytucja wspiera i promuje działania na styku designu i sztuki. Świąteczna akcja również musiała być na najwyższym estetycznym poziomie.

Choinka „1Sztuka by zięta” została wykonana ze stali w innowacyjnej, docenionej wieloma prestiżowymi nagrodami w całej Europie technologii FiDU. Polega ona na formowaniu stali pod wpływem działania wewnętrznego ciśnienia. Za każdym razem wpływa ono na stal nieco inaczej, dzięki czemu każda choinka ma swój niepowtarzalny charakter.

Choinkę „1Sztuka by zięta” można kupić na Showroom.pl

Oskar Zięta, który zaprojektował dla Starego Browaru choinkę “1Sztuka by zięta”, jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Red Dot Design Award w 2008 roku, DMY Award for Innovation in Production Process w 2008, Dobry Wzór w 2009, The German Design Council Prize w 2009, The Forum Aid Award w 2009, Schweizer Design Preis w 2009 i Technology Award – Materialica w 2009 roku. Jego produkty są wystawiane m.in. w Badisches Landesmuseum Karlsruhe, Museum für Gestalltung w Zurychu, Pinakothek der Moderne w Monachium i w Centre Pompidou w Paryżu.

1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry