Kolekcja Clapp dla marki Noti

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2013-11-27 10:01   Bookmark and Share

Inspiracje designem z lat 50. i 60. ubiegłego wieku to ostatni gorący trend. Meble, akcesoria pochodzące z tamtego okresu to już powoli towar deficytowy. A co jeśli zainspirujemy się charakterystycznym stylem vintage i postawimy na jego nowoczesną odsłonę?

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti to połączenie inspiracji designem z poprzedniej epoki z nowoczesną linią i szlachetnymi tkaninami. Fascynację stylistyką vintage widać w nawiązaniach do mebli na drewnianych nogach z tamtego okresu, zwłaszcza fotela "366" Józefa Chierowskiego. Clapp odwołuje się do ich zasady konstrukcji. Forma mebli z mocno zarysowanymi krawędziami i wyraźnie przerysowanymi proporcjami drewnianych elementów jest nowoczesna w wyrazie. Połączenie estetyki vintage i współczesnych kształtów oraz duży wybór sposobów wykończeń drewna i materiałów tapicerki daje swobodę w tworzeniu indywidualnej kolekcji. W kolekcji Clapp można dostrzec cechy charakterystyczne dla stylu projektów Piotra Kuchcińskiego: minimalizm, prostotę, geometrię, bezkompromisowy wybór doskonałej jakości materiałów, uważność na detal, brak ornamentyki.

Piotr Kuchciński - jeden z najbardziej docenianych polskich projektantów, wyróżniony tytułem Designera Roku 2012 przez Instytut Wzornictwa Przemysłowgo. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wdrożeń całych rodzin mebli biurowych, mieszkaniowych, tapicerowanych dla najlepszych polskich producentów, w tym kilkunastu kolekcji mebli dla marki Noti i Balma.Nowa kolekcja Noti, Teddy Bear, design, polski design, Noti,
Nowa kolekcja Noti, Teddy Bear, design, polski design, Noti,
Nowa kolekcja Noti, Teddy Bear, design, polski design, Noti,
Nowa kolekcja Noti, Teddy Bear, design, polski design, Noti,
Nowa kolekcja Noti, Teddy Bear, design, polski design, Noti,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry