Berlińscy projektanci w Ćmielów Design Studio

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-11-26 11:42   Bookmark and Share

"Link to Production” to tytuł projektu organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie, IDZ (Internationales Design Zentrum Berlin) oraz Ćmielów Design Studio - marki należącej do Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., w ramach którego wybrani berlińscy projektanci wzornictwa przemysłowego pracują nad innowacyjnymi produktami. Obecnie trwają warsztaty rozwoju produktów, a efekty pracy projektantów poznamy na początku przyszłego roku.

Finalnie w projekcie bierze udział osiem studiów projektowych z Berlina wybranych wspólnie przez IDZ oraz Ćmielów Design Studio. Pracują na warsztatach w Ćmielów Design Studio. Berlińskie studia i projektanci wniosą własne różnorodne doświadczenia projektowe z pracy dla znanych europejskich marek, podzielą się znajomością procesów projektowych od idei po wdrożenie produktu, projektowanie opakowań, logistykę, standardy sprzedaży i promocji nowoczesnej porcelany. W tworzeniu nowych produktów bezcenna jest też znajomość światowych trendów oraz świeże spojrzenie na dotychczasowe produkty marki.

Uczestnicy warsztatów:
Claudia Zachow i Steffen Leuschner (www.creagens.de)
Hermann August Weizenegger (www.hermannaugustweizenegger.de)
Mark Braun (www.markbraun.org)
Maria Volokhova (www.volokhova.com)
Álbio Nascimento, Kathi Stertzig (www.the-home-project.com)
Johanna Spath, Johannes Tsopanides (www.shapesinplay.com)
Anna Badur (www.annabadur.de)
Joa Herrenknecht (www.joa-herrenknecht.com)


Ćmielów Design Studio - to innowacyjna pracownia wzornicza oficjalnie otwarta we wrześniu 2013r. jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”. Dyrektorem artystycznym pracowni projektowej jest Marek Cecuła - ceniony na świecie artysta ceramik i projektant. To pierwsze tego typu Studio w Europie - twórcza przestrzeń otwarta na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. Tutaj artyści i designerzy z całego świata będą mogli tworzyć własne kolekcje, mające szansę dołączenia do oferty Polskich Fabryk Porcelany.

Utworzone w 1968 roku Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie (IDZ) to stowarzyszenie prowadzące działalność niekomercyjną, którego celem jest promowanie wartości designu. IDZ angażuje się w potencjał i patrzy na jakość designu z multi dyscyplinarnej perspektywy. Instytut działa jako ekspert i opiniotwórcze centrum dla designu.

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry