FUTURE IN DESIGN Targi Wiedzy Graficznej

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-09-25 12:06   Bookmark and Share

Designerzy mówią o przyszłości.

Światowe gwiazdy designu, najlepsi polscy projektanci, przedstawiciele biznesu, polityki, kultury, wielbiciele trendów spotkają się 26 i 27 października na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. Polskę po raz pierwszy odwiedzą znakomici goście. O swoich inspiracjach, projektach, przepisie na sukces, trendach i biznesie opowie David Carson, legenda projektowania graficznego z USA, Tom Dorresteijn z holenderskiego studia Dumbar (które zaprojektowało m.in. identyfikację państwową Holandii), Steven Cook z międzynarodowego zespołu Edenspikkerman czy Dimitri Nieuwenhuizen z multidyscyplinarnego studia LUST. Pod przewodnim hasłem Future in design, odwiedzający mogą wziąć udział w konferencji, dyskusjach, wystąpieniach, warsztatach, konsultacjach projektów i wernisażach wystaw. Imprezę po raz trzeci organizuje Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

Jak wygląda dzisiejszy design w Polsce i za granicą? Kim jest designer? W jaki sposób design wpływa na biznes, przestrzeń publiczną, wizerunek naszego społeczeństwa? Czy design to tylko ładne projekty, czy chodzi o coś więcej? Co to są trendy? Czy one są nam potrzebne? To tylko niektóre z pytań stawianych podczas jedynej w Polsce imprezy w całości poświęconej projektowaniu graficznemu.

Impreza ma bogaty program – można wziąć udział w konferencji, warsztatach, dyskusjach, wernisażach, posłuchać wystąpień.

W sobotę, 26 października odbędzie się konferencja z udziałem międzynarodowych gości. Jest to jedyna okazja, aby spotkać się ze światowymi gwiazdami projektowania graficznego. W konferencji głównej udział wezmą: David Carson - legenda projektowania graficznego, Tom Dorresteijn / Studio Dumbar, Steven Cook / Edenspiekermann, Prof. Lech Majewski, Martin Majoor , Michał Łojewski / White Cat Studio, Bartek Gołębiowski /GONG. Równolegle odbędą się otwarte warsztaty. Wieczorem planowane jest wspólne afterparty.

Niedziela przeznaczona jest na wystąpienia i dyskusje oraz kolejne warsztaty. Przestrzeń targów zostanie podzielona na strefy tematyczne. Zaproszeni goście (designerzy, brand managerowie i eksperci) rozmawiać będą o designie i trendach, biznesie, kulturze (ogłoszone zostaną wyniki konkursu Muzeum Widzialne), designie w sieci oraz polskiej ilustracji. Nie zabraknie także problematyki wyglądu naszej przestrzeni publicznej, zawładniętej przez reklamy, oraz designu narodowego, czyli wizerunku polskich instytucji państwowych oraz ulic.

W niedzielę popołudniu odbędą się 2 wernisaże wystaw. Na pierwszej zobaczymy projekty członków STGU, podczas drugiego poznamy najlepsze projekty minionego roku, czyli wyniki konkursu Projekt Roku Polski Konkurs Graficzny.


Na część wydarzeń niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. 


ZAPRASZAMY

STUDIO DUMBAR
Edenspiekermann
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry