Dizajn od kuchni Spotkania w Krakowie

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-09-17 10:45   Bookmark and Share

Krakowski MOCAK zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dizajn od kuchni. O kondycji przestrzeni publicznej i roli reklamy w krajobrazie miasta rozmawiać będą projektant Jerzy Porębski i ekonomista Marek Kuzaka. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 września o godz. 17.30.


Jerzy Porębski – profesor zwyczajny na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. W latach 2005–2012 pełnił funkcję dziekana. Jest członkiem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych należącego do międzynarodowej organizacji projektantów BEDA. Dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, 1980 i na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie, 1982. Twórca nowej identyfikacji miejskiej dla Warszawy i Bielska-Białej, projektant odpowiedzialny za modernizację Dworca Centralnego i za uporządkowanie części publicznych komunikacji miejskiej w strefach zabytkowych stolicy.

Marek Kuzaka – były wiceprezes zarządu odpowiedzialnym za działalność operacyjną i rozwój AMS. Obecnie piastuje stanowisko prezesa zarządu firmy reklamy zewnętrznej AMS SA.

Dizajn od kuchni to cykl pięciu rozmów polskich projektantów z producentami stawiającymi na rozwój oparty na wzornictwie. Celem konfrontacji dwóch sposobów patrzenia na dizajn jest nie tylko chęć wniknięcia w procesy decyzyjne i mechanizmy działające w centralach firm i biurach projektowych, ale także próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, jak powinno kształtować się wzornictwo w momencie światowego kryzysu gospodarczego i zmieniającego się podejścia do konsumpcji. Poruszonych zostanie kilka zagadnień, poczynając od roli wytwórców w kreowaniu tendencji wzorniczych, skończywszy na coraz to częstszych przykładach młodych projektantów i konsumentów, którzy literalnie biorą sprawy w swoje ręce. Spotkania będą odbywały się w czwartki o godzinie 17.30.

Prowadzenie: Dominik Lisik.

W spotkaniach udział wezmą:

19.9 Przestrzeń publiczna
Jerzy Porębski / profesor, architekt i projektant, założyciel Towarzystwa Projektowego
Marek Kuzaka / prezes zarządu agencji reklamy zewnętrznej AMS SA

26.9 Dizajner producentem
Bartosz Mucha / artysta, projektant, założyciel i właściciel marki Poorex
Anna Siedlecka + Radek Achramowicz / projektanci i założyciele Puff-Buff Design

3.10 Ceramika
Marek Cecuła / ceramik, projektant i założyciel Modus Design i Ćmielów Design Studio
Inga Kamińska / prezes Zakładu Porcelany Ćmielów, założycielka Ćmielów Design Studio

10.10 Transport szynowy
Bartosz Piotrowski / główny projektant w zakładach PESA Bydgoszcz SA
Jacek Konop / dyrektor działu badań i rozwoju zakładów PESA Bydgoszcz SA


dizajn od kuchni, MOCAK,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry