Zobacz w sieci.

O architekturze nieco inaczej

Kategoria: Trendy, Dodano: 2009-10-03 11:58   Bookmark and Share

5 października pojawi się w księgarniach dodruk zabawnego i innego przewodnika po najciekawszych przykładach domków z całego świata. Zabawnego, gdyż w książeczce nie znajdziemy tradycyjnych zdjęć i opisów oraz innego dlatego, że skierowana jest do… naszych milusińskich.

Za pomysłem D.O.M.E.K. stoi grupa Hippopotam Studio, której celem było stworzenie materiału pokazującego dzieciom, iż architektura może być niezwykle różnorodna. Że dom to nie tylko cztery nudne ściany, ale przestrzeń podporządkowana funkcji, która dodatkowo może posiadać niezwykłą formę. Znajdziemy tu zatem takie projekty jak dom firanka Shigeru Bana, czy dom bąblowiec Anttiego Lovaga, pokazane w nowej ilustracyjnej odsłonie.

Autorzy celowo nie zdecydowali się na wykorzystanie realnych zdjęć, tak aby książeczka nie była zwykłym albumem, ale aby fascynowała dzieci i zachęcała do zabawy.

DOMEK można czytać zatem na kilka sposobów. Można oglądać same obrazki domów, czy przeglądać zabawne anegdoty znajdujące się na każdej stronie, można czytać same ikonki, bądź teksty opisujące każdy z projektów.

International Board on Books for Young People przyznał książce nagrodę Książki Roku 2008 w kategorii graficznej.


D.O.M.E.K, Aleksandra Machowiak, Daniel Mizieliński, wydawnictwo Dwie Siostry


książka,
książka,
książka,
książka,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry