Food Design – przegryzamy się przez temat.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-08-30 09:48   Bookmark and Share

British Council i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na Creative Mikser 8, czyli spotkanie dla i z udziałem przedsiębiorców sektora kreatywnego, które odbędzie się w piątek, 13 września w Warszawie, w ramach Wawa Design Festiwal. Tym razem tematem przewodnim Miksera będzie Food Design – zaproszeni goście opowiedzą o wielu odsłonach tego nowego i ciekawego zjawiska. Francesca Zampollo, założycielka International Food Design Society, przedstawi doświadczenia brytyjskie i międzynarodowe.

Food Design, czyli w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego „projektowanie jedzenia”, to innowacyjne podejście do procesu projektowania żywności, opakowań, naczyń oraz całej sfery związanej ze świadomą konsumpcją, zwyczajami i usługami. Food Design wykorzystuje badania i trendy by stworzyć optymalne doświadczenie konsumenckie, uwzględniające zmieniający się styl życia i potrzeby różnych grup społecznych.

Creative Mikser to cykliczne spotkania branży kreatywnej, wrześniowe organizowane jest po raz ósmy. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej działalności i wymiany doświadczeń.

Wśród zaproszonych gości znajdą się: Michał Olszewski – Zastępca Prezydenta Miasta st. Warszawy; Ewa Ayton – Dyrektor Departamentu Kultury i Sztuki, British Council Polska; Francesca Zampollo (Wielka Brytania) – konsultantka w zakresie Food Design, założycielka International Food Design Society; Gosia Rygalik – projektantka ze Studia Rygalik oraz Marek Cecuła – artysta, projektant i edukator (Modus Design/ Ćmielów Design Studio), stojący za brytyjsko-polskim projektem Art Food 2013.

Spotkanie odbędzie się 13 września br. w godz. 18:00-21:00 w klubie M25 na terenie Soho Factory przy ul. Mińskiej 25, w ramach festiwalu Wawa Design Festiwal.

Wstęp jest wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl. Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski/ angielski.

Po dyskusji odbędzie się koktajl, na który zapraszają BioBazar i VanillaSpice.
Zagra Harper.

1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry