3 kawalerki Glanc Studio w Poznaniu.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2013-08-18 10:45   Bookmark and Share

Dlaczego nie hotel? Pensjonat? Hostel? Dlatego, że w Poznaniu można już spać w świetnych wnętrzach Glanc Studio. 3 kawalerki na starych Jeżycach w Poznaniu stały się minimalistycznymi perełkami, które możemy już wynająć.

Stworzono trzy podobne przestrzenie o industrialnym charakterze, przemycając jednak trochę stylu vintage. Dominujące kolory to biel, brąz, szarość i czerń. W każdym mieszkaniu trochę inne akcenty kolorystyczne. W dwóch mieszkaniach udało się zachować łuki nad dużymi oknami, wszędzie zostawiono gołą oryginalną cegłę. Starannie dobrano meble - lustro przywieziono z wycieczki do Londynu. Łazienki miały być proste, ale efektowne. Na ścianach są kafelkowe białe płytki, na podłodze: czarno białe płytki Vives z drobnym geometrycznym wzorem. We wszystkich trzech łazienkach wiszą delikatne przezroczyste lampy Hübsch i kinkiety MyZorki Design. Dodatki z Muji, Bosign Stockholm i House Doctor. Kuchnie we wszystkich apartamentach są praktycznie identyczne. Wybrano najprostsze białe meble z Ikei, żeby jednak podtrzymać efekt przestrzeni, położono na nich betonowy blat.

W apartamencie BLUE ciekawe są industrialne lampy odnowione przez interiorsreanimation. Nad szarym łóżkiem z Ikei wisi plakat autorstwa Magdaleny Estery Łapińskiej. Na plakacie modernizm warszawski, ale tak się spodobał, że właściciele musieli go powiesić w poznańskim mieszkaniu. Poza tym minimalistyczny biały sideboard z bukowymi nogami z holenderskiej firmy Zuiver. Ten sam mebel stanął w apartamencie GREY, różni się on w zasadzie tylko kolorem mebli, plakatem Studia Homework (reklamującym wystawę plakatów filmowych Franciszka Starowieyskiego) oraz efektowną lampą Hook Line od Pani Jurek.

W każdym studio postawiono stoły Iker z serii Maple i klasyczne krzesła Ton Ironica. Wszędzie wiszą też czarne kinkiety Bloomingville z dużą żarówką-bombką. Apartament GREEN na parterze jest trochę mniejszy i niższy, dlatego wstawiono tam rozkładaną kanapę w stylu wersalki z lat 70. wykonaną na zamówienie przez firmę Rafek. Wystrój tego mieszkania jest cieplejszy, bardziej w stylu retro: miętowy stół i stolik, białe krzesła, szare gumowe lampy Unfold od Muuto, drewniana komoda Woodways z kolekcji Dolce, kolorowy plakat Pinata Unique.

W dopięciu całego projektu pomagali znajomi. Zaprzyjaźniony grafik z Poznania stworzył eleganckie logo, zdjęcia zrobiła znajoma fotografka, kwiaty dostarczają sąsiedzi – kwiaciarnia Kwiaty&Miut.

1
1
1
1
1
1
1
BLUE
1
1
1
1
1
1
GREEN
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
GREY

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry