Ćwierć metra płyty, kreatywność bez granic.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-08-07 08:12   Bookmark and Share

Czy jedna czwarta metra kwadratowego płyty meblowej to dużo czy mało? Teoretycznie to niewiele, jednak uczestnicy warsztatów Pracowni Projektowania Mebli wrocławskiej ASP „Ćwiartka dla studenta” udowodnili, że jeśli komuś nie brakuje wyobraźni, to nawet tak niewielka ilość może dać nieograniczenie wiele możliwości.

Ile modeli niewielkich, kompaktowych siedzisk można wymyślić mając do dyspozycji taką ilość płyty meblowej Pfleiderer w czterech dekorach pochodzących z linii „Brzoza POLSKA!”? Ile kształtów, ile kombinacji kolorów może przyjść do głowy projektantowi? Na warsztatach powstało kilkanaście prototypów: stołki trójnożne i czteronożne, siedziska z pomysłowymi schowkami na drobne przedmioty, siedzisko na biegunach, rzeźbiarski kubik z wycięciami ułatwiającymi przenoszenie i minimalistyczny taboret na płozach, kojarzący się ze staroświeckimi meblami szkolnymi.

Można je było obejrzeć po raz pierwszy podczas tegorocznej akcji Design Udomowiony we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR, ale jeśli ktoś nie miał czasu by w czerwcu wybrać się do stolicy Dolnego Śląska będzie mógł zobaczyć siedziska powstałe w ramach „Ćwiartki dla studenta” na tegorocznym festiwalu Łódź Design w galerii Praxer (ul. Pomorska 38).


Lodówka. Sabina Wieczorek, Joanna Gronowska, Aleksandra Krupniewska.
100PRO. Joanna Mazurek Justyna Suchecka.
hi five. Martyna Baran Karolina Cykowska
ORETY #1 - projektantami są Piotr Kuczkowski i Jakub Wiśniewski
pfleiderer, Ćwiartki dla studenta,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry